Resmine canlı bir kaç renk ilave et…

Kimi zaman ruhumuz bitkin düşer, garetimiz tükenir, sevgi ararız bir damla mutluluk. İşte tam anda bir parca pembe, yeşil bir boya damlası atı vermeli tuale.  Elini kaldırmaya gücün yokken çok zordur tuvale yeni renkler eklemek.

Derin bir nefes alıp elini eline fırçayı alıp şöyle turuncunun içine batır ve savur fırçanı tuale doğru. O anında parlamaya başlar koyu gri renklerin arasında. Bu parlaklık içine bir sevinç katar ve diğer renklere yönelirsin, yeşil, kırmızı, mor birer çiçeğe dönüşür tuvalinin üzerinde. Bir de bakmışsın gri yağmurlu tablonda bahar çiçekleri açı vermiş. Güneş gökyüzünde yerini alır, beyaz bulut kümeleri etrafını sarar.  Güneşin yakıcı ışıklarının süzer senin için.

Bir dost çıka gelir, konuşur, dertleşirsin. Sana bir hikâye getirdim der.  Sana hikâyeyi vereyim, adını sen koy, içini renklerle doldur. Ben sana hikâyeyi vereyim sen de kelimelerini bul. İşte o an tuvalindeki renkler hiç kaybolmaz, uyku gider gözlerinden. Beyaz bulutlar,  parlayan güneş, yeşil renkler sabitleşir.

Yumuşak ve sevimli ama bir gayreti ifadesi… Yorgun biri için bu ne büyük bir gayrettir.

Zeynep Esra
14 Ocak 2010

Reklamlar