Kim yazıyor?

Zeynep Esra, 1971 yılında İstanbul Bakırköy’de doğdu. Ataköy İlkokulunu ve Lisesini bitirdi. 1988’de Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümün Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Dil eğitimi için Londra’da bir buçuk yıl kaldı. Boğaziçi üniversitesi, Özel Robert Lisesinde ve Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak çalıştı. Kısa bir süre Anaokulu yöneticiliği yaptı. Yurt içi ve yurt dışında bir çok eğitime katıldı. Bunlarda bazıları: AÇEV’in (Ana Çocuk Eğitimi Vakfı) eğitimci eğitimi programı,  Whole Languge Unberalla’nın Washington semineri.  Uzmanlık alanları içinde program düzenleme ve uygulama, High Scope programı, Whole Language (Bütünsel Dil) yaklaşımı doğrultusunda Türkçe ve İngilizce dil eğitimi, Matematik eğitimi ve GEMS (Great Explotion on Mathematics and Science- Matematik ve Fen üzerine Buyuk Deneyimler) etkinlikleri yer almaktadır ve Değerler Eğitimi yer almaktadır.

Halen Bakırköy’de yaşamını sürdürüyor.  Özel bir ilkokulda sınıf öğretmenliği yapıyor, özel ders veriyor ve eğitim koçluğu yapıyor. Ayrıca çocuklar için öykü ve roman yazıyor.

Çocuklar ile çalışırken sadece sınav geçmek veya okul derslerini yakalamayı değil, kendinden emin, bağımsız, okulda ve sonraki hayatlarındaki zorluklara meydan okumaya hazır çocuklar yetiştirmeyi hedeflemekte.

Öğrencilerine kalıcı olmayan bilgileri yüklemek yerine destekleyici metotlar ile eğitim vermekte. Böylece hayat boyu öğrenmelerinin temelini oluşturmayı, Ders çalışmaya karşı olumlu tutum geliştirmelerine, kedi kendini motive edebilen öğrenenler olmalarına, nasıl başarılacağını kavramalarına yardımcı olur. Üst  düzey çalışmalara meydan okumaları için onları yüreklendirir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: